İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taksimetre ne zaman açılır? Taksi çağırma ücreti

Taksimetre ne zaman açılır adlı konumuz için detaylı bilgiler verilecektir. Herkesin merak ettiği taksi çağırma ücreti de yazımızın içinde olacaktır. Örnekler ile anlatarak daha anlaşılır olacağını düşünmekteyiz. Günümüz ulaşımı sağlanırken şahsi araçlar ve işletmelere ait olan araçlar kullanılmaktadır. Vatandaşlar olarak acil işinizin çıkması, arabanızın olmamasında ise taksilere müracat etmekteyiz. Taksilerin ne kadar tutacağına dair konu ise merakta bırakmaktadır. Yazımızın devamında belirtilen başlıkları inceleyip bilgi alabilirsiniz.

Taksimetre ne zaman açılır

Duraktan çağırdığınız taksiler genellikle evinize yakın olan bölgededir. Uzak mesafeden taksi çağırılmayacağı yazılı olmasa da bir kuraldır diyebiliriz. Gideceğiniz yer belirlendikten sonra taksi durağını aradığınızı varsayalım. Eviniz ile durak arası mesafe x km olsun. Taksinin geleceği mesafe bir kenara gelirken taksimetre açılır mı sorusu merak edilmektedir.

taksi çağırma ücreti

Kesinlikle ve net bir şekilde taksiye binmeden ücret ödenmez. Çağırdığınız taksi belirtilen konuma geldikten sonra taksimetreyi çalıştırabilir. Bu ve benzeri yapı olduğu zaman şikayet etme hakkınız bulunmaktadır. Taksimetre ücreti duraktan gelen taksiler için geliş süresi kapsamında değildir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizin çalışma alt yapısı maps ve google algoritmalarından yararlanılarak hazırlanmıştır. Kullanıcılarımıza bilgi aktarırken güncel ve doğru olması yönünde çalışmalarımız süreklilik ile devam etmektedir. Amaç olarak bir noktadan diğer noktaya taksi ile yolculuk etmek isteyenlerin önceden ödeyeceği tutar konusunda bilinçlenmesi hedeflenmiştir. Yoğunluk olarak ve en çok aranan istanbul taksi ücreti hesaplama için de sayfa içerisinde yer alan başlıkları detaylıca inceleyip güncel ödeme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılmasını istediğiniz konumlar için iletişim kurunuz.

taksi ücreti


Km açılış ücreti, km hesaplama, yolculuk süresi gibi bir takım veriler ile taksi ücreti hesaplama yapılmaktadır. Türkiye genelinde il, ilçe, mahalle, köy ve tüm konumlara ulaşan taksiler için sitemizden taksi ücreti bilgisi alabilirsiniz.
Tüm Hakları Saklıdır