İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taksimetre hesaplama

Taksimetre hesaplama kişi ve kurumların kullandığı bu araçlar ile ilgili yazı ele aldık. Merak edilen ücret konusu için önceden bilgi edinmek avantaj sağlamaktadır. Taksimetre hesaplama başlığında bulabileceğiniz konular detaylıca kaleme alınacaktır. Özellikle büyükşehirlerde bir noktadan diğer noktaya gitmekte zorluklar çıkabilmektedir. Trafiğin artması, araç sayısında yükseliş durumu etkilemektedir.

Taksimetre hesaplama

Genel olarak hesaplama nasıl olur? Taksilerde ilk hareket ederken km açılış ücreti olarak geçen tutar başlatılır. Bundan sonrasında ise gideceğiniz mesafe kadar fiyatlandırılır. Km açılış ücreti + gidilecek mesafe km cinsinden yazılır, her km için ekstra ücret alınır ve toplanır.

Taksimetre 1 km de ne kadar yazar?

Bulunduğunuz ile göre değişebilmektedir. İstanbul, İzmir, Ankara, Adana gibi büyükşehirlerde farklı diğer anadolu illerinde farklılık olabilmektedir. Ortalama vermek ve fikir olması için 1 km taksi ücreti 7 lira diyebiliriz.

Taksiler km başına ne kadar 2022?

İstanbul 7,25, İzmir 9 TL, Ankara 7,75 TL şuan için belirlenen ücretlerdir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizin çalışma alt yapısı maps ve google algoritmalarından yararlanılarak hazırlanmıştır. Kullanıcılarımıza bilgi aktarırken güncel ve doğru olması yönünde çalışmalarımız süreklilik ile devam etmektedir. Amaç olarak bir noktadan diğer noktaya taksi ile yolculuk etmek isteyenlerin önceden ödeyeceği tutar konusunda bilinçlenmesi hedeflenmiştir. Yoğunluk olarak ve en çok aranan istanbul taksi ücreti hesaplama için de sayfa içerisinde yer alan başlıkları detaylıca inceleyip güncel ödeme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılmasını istediğiniz konumlar için iletişim kurunuz.

taksi ücreti


Km açılış ücreti, km hesaplama, yolculuk süresi gibi bir takım veriler ile taksi ücreti hesaplama yapılmaktadır. Türkiye genelinde il, ilçe, mahalle, köy ve tüm konumlara ulaşan taksiler için sitemizden taksi ücreti bilgisi alabilirsiniz. Önerilen bağlantı: tüp mide ameliyatı
Tüm Hakları Saklıdır