İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Taksiciler kaç saat çalışır

Taksiciler kaç saat çalışır emekçi ve işçi kesimin çalışma koşulları zor olarak bilinmektedir. Ülkemizde de bazı sektörlerde uzun saatler çalıştırılıp gerekli ücretlerin ödenmediği görülmektedir. Araştırmalarımıza göre ve sizden gelen soru ile yola çıkarak değerlendirme yapılmıştır. Taksiciler kaç saat çalışır bu sorunun yanıtı aslında bölgeye, semte, koşullara göre değişmektedir.

Taksiciler kaç saat çalışır

Büyükşehirlerde çalışan taksiciler günde 12 saat görev yapmaktadır. Yoğun bir trafik olması, biniş inişlerin sürekli gerçekleşmesi sebebi ile yorucu olmaktadır. Taksicilik yapanlar genellikle emekli olan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Oran olarak ele alındığında %60’a tekabül etmektedir. İş ve işçi kanunu, çalışma kanunu kapsamında 12 saat çalıştırılma sonucunda ek mesai ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Haftalık tatil yapılıyor mu? Mesai içerisinde dinlenme süreleri var mı? Elbette trafiğin aktığı, araç üzerinde yapılan iş olduğu için ekstra mola tanımı yok. Yolcunun olmadığı vakitlerde veya durakta müşteri beklerken yemek ve ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Web sitemizin çalışma alt yapısı maps ve google algoritmalarından yararlanılarak hazırlanmıştır. Kullanıcılarımıza bilgi aktarırken güncel ve doğru olması yönünde çalışmalarımız süreklilik ile devam etmektedir. Amaç olarak bir noktadan diğer noktaya taksi ile yolculuk etmek isteyenlerin önceden ödeyeceği tutar konusunda bilinçlenmesi hedeflenmiştir. Yoğunluk olarak ve en çok aranan istanbul taksi ücreti hesaplama için de sayfa içerisinde yer alan başlıkları detaylıca inceleyip güncel ödeme hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yazılmasını istediğiniz konumlar için iletişim kurunuz.

taksi ücreti


Km açılış ücreti, km hesaplama, yolculuk süresi gibi bir takım veriler ile taksi ücreti hesaplama yapılmaktadır. Türkiye genelinde il, ilçe, mahalle, köy ve tüm konumlara ulaşan taksiler için sitemizden taksi ücreti bilgisi alabilirsiniz.
Tüm Hakları Saklıdır